Projekt bez nazwy

Wojciech Grudzień,
Zastępca Kierownika Produkcji MGJ

 

_______________

IMG 20240604 WA0001 Zaczynamy cykl prezentacji i relacji poświęconej obecności drewna jako materiału w naszym życiu. Drewno jest tak oczywistym i bliskim naturze materiałem, że często przechodzimy obok niego bez jakiejkolwiek refleksji.

Nieświadomie dobrze czujemy się w przestrzeni, gdzie obecne jest drewno, choćby pojedyncze elementy. Nieważne, czy są to przedmioty powstałe przy seryjnej produkcji w przemyśle, czy wykonane w małym warsztacie – a może wykonaliście je sami – zawsze ich niepowtarzalność i dotyk wprawiają w dobry nastrój.

Gdziekolwiek zostały zrobione powstały najczęściej z drewna przetartego i wysuszonego. W naszej firmie MGJ doceniamy wartość drewna i dbamy o jakość procesu. Można spotkać tu fachowców i pasjonatów, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami. Chcielibyśmy przedstawić naszą opowieść o drewnie, jego zastosowaniach, własnościach i o tym, jak my go postrzegamy jako użytkownicy.

Drewno jest materiałem, które towarzyszy ludziom od zawsze. Fragmenty budowli drewnianych wystawionych na słońce i deszcz ulegają naturalnej erozji.

_______________

IMG 1312

Drewno szarzeje przez zawartą w nim ligninę. Mimo że proces ten często jest ledwie powierzchniowy, doskonale podkreśla upływający czas i to bardzo mi się podoba.
Umiejętności choćby najprostszych metod obróbki drewna zna każdy.

Wszyscy w dzieciństwie mieli okazję wykonywać proste prace z drewnem jak szlifowanie papierem, łączenie za pomocą gwoździ lub kleju. Powstawały przy tym mniej lub bardziej udane prace.

Większość prac wzbudzała w nas dumę lub podziw innych. Łatwość obróbki drewna i dostępność narzędzi motywuje nas często do nowych wyzwań i staje się motywem wspólnej pracy i spotkań.

Doskonale jest zrobić wspólnie nawet zwykłą deskę do krojenia.

_______________

Zachęcam do obejrzenia filmiku 😊