Sucha tarcica liściasta

PRODUCENT TARCICY LIŚCIASTEJ NIEOBRZYNANEJ

Tarcica najwyższej jakości

Powtarzalność oferty

Uczciwy partner biznesowy

28 lat doświadczenia

Nasza historia

Budujemy rzetelny biznes od 1995 roku

MGJ to firma rodzinna, która nieprzerwanie funkcjonuje na rynku od 1995 roku. W Polsce jako tartak jesteśmy liderem w produkcji nieobrzynanej tarcicy liściastej w grubościach 26-70 mm w gatunkach: buk, dąb, jesion, brzoza, klon i olcha. Dla naszych klientów oferujemy tarcicę bukową suchą białą i parzoną.

Nasz tartak do produkcji tarcicy podchodzi z najwyższą starannością, począwszy od pozyskania surowca, poprzez przetarcie aż do procesu suszenia. Naszą dumą jest nowoczesny park maszynowy, w którego skład wchodzą 4 traki oraz 24 komory suszarnicze, co umożliwia nam przetarcie 50 tys. M3. Wysoka jakość tarcicy połączona z kompleksową obsługą klienta zaowocowały uznaniem w środowisku biznesowym.

Firma MGJ stawia na jakość, której potwierdzeniem jest zaufanie i uznanie wśród szerokiej gamy odbiorców. Naszymi atutami są profesjonalizm, zaangażowanie, kompleksowa obsługa oraz wysokie standardy procesu produkcyjnego. Ponadto, nasza firma jest społecznie odpowiedzialna, co oznacza, że w swoich działaniach uwzględnia interesy społeczne, aspekty środowiskowe oraz relacje wewnątrz i na zewnątrz MGJ. Przez ostatnie lata nasz tartak usprawniał organizację produkcji, sprzedaż, marketing oraz transportu, tak, by nasze produkty dostarły na czas i w każde miejsce na świecie.

Już dziś skontaktuj się z nami!

Nasza Misja

Z pasji do natury i w duchu nowoczesności jesteśmy istotną częścią rynku meblarskiego

Nasza Wizja

Dążymy do wprowadzenia nowoczesnych rozwiązań biznesowych, które pozwolą nam efektywniej wykorzystywać zasoby z poszanowaniem środowiska naturalnego i w oparciu o pozytywne relacje z otoczeniem.

Lat doświadczenia

Suszarnie

Grubości tarcicy

Dni sezonowania

Nasze mocne strony

Konkurencyjna jakość, powtarzalność, kompleksowa obsługa, transport pod drzwi i wiele, wiele więcej

Konkurencyjna jakość

Niezawodną jakość naszych produktów gwarantuje przede wszystkim surowiec, innowacyjny  proces produkcyjny oraz przyznane certyfikaty jakości. Z myślą o naszych klientach, surowiec do produkcji tarcicy liściastej pozyskujemy z najlepszych regionów Polski. Dzięki ciągłemu usprawnianiu procesu produkcyjnego udało nam się osiągnąć wysoki przerób drewna liściastego, co z kolei sprawia, że w porównaniu z konkurencją, jesteśmy w stanie zaoferować szeroki zakres grubości tarcicy. To, co nas wyróżnia spośród innych przedsiębiorstw produkcyjnych na rynku drzewnym, to czytelny i jasny system odbioru tarciy ze szczegółową specyfikacją dołączoną do faktury. Niespotykanym zabiegiem technologicznym, który gwarantuje utrzymanie dobrej jakości tarcicy, jest pakowanie paczek w folie. Wysoką jakość naszej tarcicy potwierdzają również certyfikaty, takie jak FSC, PEFC i ISPM.

Organizacja procesu produkcyjnego

Sprawna organizacja procesu produkcyjnego gwarantuje produkcję tarcicy suchej w różnych gatunkach i grubościach, a sam proces suszenia monitorowany jest 24h/dobę. Warunki techniczno-organizacyjne obróbki termicznej drewna zapewniają odpowiednią jakość i wilgotność na poziomie 8-10%. W trosce o wysoką jakość tarcicy i utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgotności każdy pakiet zabezpieczany jest grubą folią. Ponadto, mając na uwadze zadowolenie naszych klientów, sprowadzamy surowiec z najlepszych regionów w Polsce. To, co szczególnie wyróżnia nas na tle konkurencji to jasny i czytelny system odbioru tarcicy. Do każdej paczki dołączamy specyfikację, która zawiera informacje na temat grubości wszystkich desek. Taka informacja usprawnia proces produkcyjny każdego naszego klienta, niezależnie od branży.

Powtarzalność oferty

Z nami masz pewność, że zamawiany przez Ciebie towar zawsze będzie takiej samej jakości i nie będzie się różnił wyglądem od poprzedniej partii surowca. Nasz tartak stosuje technologię, która pozwala na powtarzalność produktu

Bezpieczny transport pod drzwi

Jako tartak jesteśmy pionierem w branży w temacie dostawy do klienta. Tarcicę transportujemy zabezpieczoną tak, aby warunki atmosferyczne nie wpływały na jej wygląd oraz właściwości. Każdy pakiet zabezpieczamy grubą folią, dzięki czemu utrzymuje się odpowiedni poziom wilgotności surowca.

Kompleksowa obsługa

Oferujemy kompleksową i przyjazną obsługę przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem i wiedzą. Poprzez bezpośredni kontakt z klientem, jesteśmy w stanie doradzić i pomóc na każdym etapie transakcji. Dzięki przejrzystym zasadom współpracy, dbamy o pozytywne relacje i rzetelną wymianę informacji z klientami. Jesteśmy elastyczni, a zamówienia realizujemy już od trzech pakietów. Gwarantujemy komfort obsługi poprzez błyskawiczną reakcję i realizację zamówienia oraz organizację transportu do klienta.

Certyfikaty jakości

Potwierdzeniem wysokiej jakości naszej tarcicy są certyfikaty (FSC, PEFC i ISPM 15) oraz organizacja i zarządzanie procesem produkcyjnym. Certyfikat FSC (Forest Stewardship Council) jest gwarancją dla klienta, że nasza tarcica pochodzi wyłącznie z lasów certyfikowanych w systemie FSC. Z kolei certyfikat PEFC daje gwarancje naszym partnerom biznesowym, że surowiec stosowany do produkcji naszej tarcicy pochodzi z legalnych źródeł. Natomiast posiadanie certyfikatu fito-sanitarnego ISPM 15 (International Standard for Phytosanitary Measures) jest szczególnie istotne w handlu międzynarodowym.

rzetelny partner biznesowy

Wieloletnia obecność na rynku dynamiczny rozwój spowodowały, że dziś firma MGJ jest liczącym się partnerem biznesowy w branży drzewnej. Jesteśmy firmą rodzinną, w której liczą się takie wartości jak zaufanie, otwartość i szacunek.
Polski kapitał to niewątpliwe atut naszego przedsiębiorstwa. Staramy się wdrażać nowoczesne rozwiązania, czerpiąc inspiracje z polskich i zagranicznych rynków. Nasza firma świadomie realizuję politykę CSR (społeczna odpowiedzialność biznesu), która na trwałe wpisała się w strategię MGJ.

Wspieranie młodych

MGJ jako firma angażuje się w edukację i wspieranie kolejnych pokoleń. Wspólnie z SGGW wydaliśmy „Przewodnik po sortowaniu tarcicy”, z którego teraz korzystają i uczą się młodzi przyszli przedsiębiorcy. Otwieramy również mozliwości zdobycia wiedzy i umiejętności dla studentów, którzy wiążą swoją przyszłość z drewnem. U nas studenci SGGW mogą odbyć staż, tym samym zaliczając jeden z wymogów szkolnych.

600 4589 scaled 1

Sprawna organizacja

Do każdej paczki dołączamy specyfikację, która zawiera informacje na temat grubości wszystkich desek.

tartak odbior tarcica

Zarządzanie procesem

Dzięki optymalnemu zarządzaniu procesem produkcyjnym jesteśmy rozpoznawalną marką i solidnym partnerem biznesowym. Odbiory naszej tarcicy odbywają się według Polskich Norm Jakościowych i przeprowadzane są przez wykwalifikowaną kadrę.
transport tarcica tartak

Bezpieczny transport

Każdy pakiet zabezpieczamy grubą folią, dzięki czemu utrzymuje się odpowiedni poziom wilgotności.

fsc

Certyfikat FSC

FSC®, czyli Forest Stewardship Council® jest organizacją odpowiedzialną za certyfikację lasów oraz wszelkiego rodzaju wyrobów z drewna i papieru. Postępowanie zgodnie z wytycznymi FSC® pozwala na to, by móc pozyskać drewno nie naruszając przy tym bogactw biologicznych i struktury lasów.

PEFC

Certyfikat PEFC

PEFC – The Programme for the Endorsement of Forest Certification (Program Zatwierdzania Certyfikacji w Leśnictwie) to międzynarodowa organizacja pozarządowa non-profit, która wspiera zrównoważoną gospodarkę leśną, monitorowaną poprzez niezależną certyfikację strony trzeciej.

ippc

Certyfikat ISPM 15

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

Nasze produkty

tarcica buk

Tarcica bukowa

Pozyskiwana bezpośrednio z naszej okolicy (RDLP Gdańsk), która jest skupiskiem najwyższej jakości buka w Polsce

tarcica dab

Tarcica dębowa

Pozyskiwana z surowca pochodzącego z siedlisk kujawskich, wielkopolskich oraz mazurskich
tarcica jesion

Tarcica jesionowa

Surowiec do produkcji tarcicy jesionowej pochodzi głównie z lasów mazurskich i Żuław.

tarcica brzoza

Tarcica brzozowa

Oferowana przez nas charakteryzuje się małym udziałem fałszywej twardzieli

tarcica olcha

Tarcica olchowa

Produkowana jest z surowca pochodzącego z lasów mazurskich.
tarcica jawor

Tarcica jaworowa/klonowa

To nasz najnowszy produkt, niezwykle cenna  ze względu na jakość oraz małą dostępność

Napisz

Wpisz wiadomość poniżej i zacznijmy współpracę

lub zadzwoń

(+48) 58 673 90 00

(+48) 58 673 59 00

Biuro

ul. Ofiar Piaśnicy 30

84-106 Leśniewo

Godziny otwarcia

7:30 – 15:30

Email

mgj@mgj.pl